Yurt dışı Organizasyon

Her sene en az üç kez, Türkiye’den mübadele ile ayrılan Karadenizlilerin yoğunlukla yaşadığı,  Kozani, Selanik, Edassa , Veria’ya Horon tadında farklı bir yaşamı uygulamak için gidiyoruz.  Kış aylarında Horon ve Kemençenin Selanik’teki , ünlü Kemençeci Siamidis Kostas‘ın ortak işleticiliğini yaptığı Parakath adlı mekana gidiyoruz.

Yazın ise Pontus’luların köylerinde , yanlış anlamayın, ilde değil, ilçede değil köylerinde panayır olarak adlandırdıkları, sabaha kadar, huzur ve coşku için bildikleri Horon veya dans yaptıkları yerlere gidiyoruz. Kendi Kemençe, Tulum ile bize ait melodilerimizi hissedip yaşarken, orada onların çaldığı nefis Kemençe kaydelerinide dinleme olanağına kavuşuyoruz. Yazın Horon ve deniz tatilini bir arada ve yoğun yaşıyoruz.

Bizlerden kurs alsanız da almasanız da , Horon Evi -Aclan Sezer Genç ile Horon ve Deniz Gezisini çok ekonomik fiyatlara yaşayabilirsiniz. Gitmeden ve yolda orada oynanan horonları elden geldiğince sizlere öğreterek, eğlencenizin çok güzel ve horon tadında geçmesini sağlıyoruz.

Horon tadında yaşam içinde, bir arada olmak umuduyla iyi günler diliyorum. AsG


Bookmark and Share