Yunus Emre Kurt

Kemençe Eğitmeni : Aslen Giresun Bulancaklıyım. İstanbul’da ikamet etmekteyim. On dört yaşında kemençe çalmaya başladım. 5 yıl kadar TRT Radyosu Gençlik Korosu’nda orkestra ile çalıştım. Kemençenin otantik yani orijinal stiline aşığım, her ne kadar genele hitaben çalmaya çalışsam da kemençenin bu otantik özelliğinden haz alıyorum ve hiçbir stilin bunun önüne […]

Kemençe Eğitmeni :

Aslen Giresun Bulancaklıyım. İstanbul’da ikamet etmekteyim. On dört yaşında kemençe çalmaya başladım. 5 yıl kadar TRT Radyosu Gençlik Korosu’nda orkestra ile çalıştım. Kemençenin otantik yani orijinal stiline aşığım, her ne kadar genele hitaben çalmaya çalışsam da kemençenin bu otantik özelliğinden haz alıyorum ve hiçbir stilin bunun önüne geçemeyeceğini düşünüyorum.
 
Halk oyunları ekiplerine kemençem ile eşlik ediyorum ve yaklaşık iki yıldır, üyesi olduğum Horonevi Derneği Kadıköy de üyelerimize notalı kemençe öğretiyorum.
 
 
Bize bu yardımı yapar mısınız?
Bizi veya bizleri ; Özellikle eğitim ve davranış konusunda öncelikle olumsuzlukları, yanlışlıkları eleştirmekten kaçınmayınız.. Eksiklik veya yanlışlıklarımızı sizlerin değerlendirmesine göre düzeltebiliriz.
Mükemmel hiç bir şey yoktur, olamaz. En iyisini yaptığımızı sanıyoruz. Lütfe , Web sayfamızda Horon kültürü için bizleri eleştiriniz. Ki, eksik veya yanlışlarımızı düzeltme şansımız olsun..

Bookmark and Share


Yorum Yaz