S.S.S

Yaşınız , kilonuz, yeteneğiniz ne olursa! olsun. Kesinlikle çok rahat ve eğlenceli bir şekilde Horon’u öğrenebilirsiniz. Yolda yürürken fiziksel bir aksaklığınız yoksa ! sorun yok.. Yine de genellikle sorulan soruları ve cevapları iletimeye çalışalım.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Site güncel mi?
Web sitelerimiz kurs tarihlerine göre sürekli güncellenmektedir.

Ben yapabilirmiyim ?
Fiziksel bir rahatsızlığınız yoksa! Elbette sizde dans edebilir.Horon-Kolbastı oynayabilirsiniz.

Ben yeteneksizim öğrenebilirmiyim ?
Bildiğiniz gibi yetenek kişini çabuk öğrenmesine yardımcı olur. Yeteneğinizin olmadığını kabul etseniz dahi kesinlikle öğrenirsiniz..Yeter ki isteyin.

Yaş ve Kilo Sorun olur mu?
Asla olmaz…

İstanbul dışında şubeniz varmı?
Maalesef yok.Keşke Karadeniz kültürü adına her bölgede faaliyette olabilseydik.

Bize yakın!bir kurs var mı?
Sadece Topkapı / Kadıköy ve Özel kurs çalışmaları yapıyoruz.

Neden ! Ücretli
Bedava yapılan / satılan mal vaya hizmet, karşılığı olmadığı için değersiz oluyor. Ücretini ödediğiniz hizmetin karşılığını almak için, disiplinli şekilde kurslara devam ediyor,.disiplini sağlanan bir grup çalışması ,kursun başarısını arttırıyor.Horon kültürümüzü elden geldiğince ,geleceğe aktarmak için çıktığımız yolda yaklaşık bir yıl süreyle ücretsiz Horon Kursu verdim. Her hafta sonu , bir yıl süreyle sabahtan akşama kadar kurs verilen yerde hazır bulundum. Horon sevenler ilk iki hafta geldiler. Diğer haftalarda çeşitli bahanelerle gelmemeler başladı. Ben, işi gücü bir yana bırakarak sürekli hazır bulundum. Sanırım Nasıl olsa ,nöbetçi bir horon öğreten var, geçerken uğrar, iki zaman arası horon kursu alır, kültürümüze katkı sağlarız dediler. Bu nedenle belirli bir çalışma disiplini sağlayamadık.

Ve bu eşsiz kültürümüzü aktarmayı ücretli hale getirdik. Bizim için çok değerli olan, horonun kıymetini
bilenler, bu kursu almalıydı. Öyle de oldu. İnsanımız ücretini ödediği mal veya hizmetin kıymetini daha iyi biliyor. Ücretli olduktan sonra çok başarılı ve disiplinli bir şekilde, kurslarımız varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Eğitmenler Erkek mi?
Evet Kolbastı,Kemençe,Horon,Hemşin Horonu eğitmenlerimizin hepsi erkektir.

Kemençeyi biz mi? alacağız.Evet sizin almanız gerekiyor.Nasıl bir Kemençe alacağınız konusunda eğitmeniniz size yardımcı olacaktır.

Kolbastıyı dört derste ( Bir Kur-Beş Saat) öğrenebilirmiyim?
Bireysel folklorik dans özelliği taşıyan,kolbastı figürlerini bir kurda öğrenebilir,gittiğiniz her mekanda oynayabilirsiniz.

Kolbastı ile kilo veriliyor mu?
Oynayıp keyif almadan çok kilo verme skıntısını yaşayarak çalışırsanız kilo verebilirmisiniz bilemiyorum. Keyifle ,neşe içinde oynarken düşüncelerden arınmış yapılan çalışmalar aşırı efor gerektirdiğinden,kilo veme olasılığı yüksektir.

Gösteri Ekibiniz var mı?
Tüm etkinlikelrinizde (Düğün-Nişan-Açılış) gösteri yapabilecek gösteri grubumuz vardır.

Horon ve Kolbastı Gösteri Ekibiniz var mı?
Tüm etkinlikelrinizde (Düğün-Nişan-Açılış) gösteri yapabilecek yetişkin danscılardan oluşan ,etkinliğinizi güzel ve özel kılabilecekk Horon ve Kolbastı gösteri grubumuz vardır

Yorum Yaz