Atölye Programi

Bütün videolar bir yerde, bizi yakından tanıyın (tıklayın) Horon Evin den kurs alarak,  HEMŞİN – MAÇKA KADIN – MAÇKA – SÜRMENE SALLAMASI VE DİĞER YAKANIN HORONLARINI ÖĞRENME ŞANSINI YAKALAYABİLİRSİNİZ. TEMEL EĞİTİMDEN HEMEN SONRA -AKÇAABAT VE HOZANGEL GÖSTERİ DÜZENİNE GEÇİLMEKTEDİR…. Yanlış eğitim alarak gittikleri yerlerde Horonu layıkıyla oynayamayan kişi durumuna düşmeyin. Eğitimi, eğitmenleri […]

Bütün videolar bir yerde, bizi yakından tanıyın (tıklayın)

Horon Evin den kurs alarak,  HEMŞİN – MAÇKA KADIN – MAÇKA – SÜRMENE SALLAMASI VE DİĞER YAKANIN HORONLARINI ÖĞRENME ŞANSINI YAKALAYABİLİRSİNİZ. TEMEL EĞİTİMDEN HEMEN SONRA -AKÇAABAT VE HOZANGEL GÖSTERİ DÜZENİNE GEÇİLMEKTEDİR….

Yanlış eğitim alarak gittikleri yerlerde Horonu layıkıyla oynayamayan kişi durumuna düşmeyin. Eğitimi, eğitmenleri ve kimsede olmayan sistemimizi inceleyin!. Garanti vermiyoruz, çünkü 15 dk da öğreneceğinizden eminiz. 

Her kaideyi bilen, {Giresun-Şebinkarahisar-Görele-Trabzon-Maçka-Rize) çok değerli sanatçımız ve eğitmenimiz Yunus Emre Kurt’un canlı kemençesiyle çalışmalarınızı yapacak, Karadeniz kültürünün özelliklerine ve güzelliklerine dalarak içinden çıkmak istemeyeceksiniz.

Adres tarifine ; http://horonevi.com/kadikoy-yakasi-calisma-salonumuz/ ulaşabilirsiniz.

Diğer kurs programlarımızı öğrenmek için :  Web sayfamızı inceleyiniz.

 Facebook’a girmeden etkinliklerimizi sitemizden takip edebilirsiniz.:

Lütfen unutmayın!…

Çok özel  arkadaş ve üyelerimizle;   muhabbetle, dostlukla, Horonla tek halka da bütünleşeceksiniz. Hiç bir dönemde, sadece öğrenmek yetmemiştir, asıl olan melodidir.  Onu güzel çalanı, güzel çalan yetmez, özel olanı bulacaksınız.  Ders aldığınız mekanda kendinizi özgür ve özel hissedecek, fırsat buldukça gelmek isteyecek, Horonu kendiniz için bir yaşam biçimi yapacaksınız. Eğer siz istiyorsanız ve azimliyseniz, süresi ne olursa olsun, biz çok kısa sürede hemde iyi oynayacak seviyeye geleceğinizi garanti veriyoruz. Orası, burasıdır ; Horon Evi & AsG

Horon Evi'ni tanıyanlardan öğrenmek istermisiniz? {Tıklayın}

YENİ DÖNEM YENİLİKLER GELİYOR. BİR BUÇUK SAAT SÜREN ÜÇ AYAK / TEMEL DEĞERLER ÇALIŞMASI ARTIK BİR SAATTE GERÇEKLEŞECEK. DİĞER 30 DAKİKADA İSE GELİŞİMİNİZ, EĞLENMENİZ VE HORON GECELERİNDE, MUHABBETLERDE, PRATİK ETKİNLİKLERİNDE OYNAYABİLMENİZ VE SIKILMAMANIZ İÇİN DİĞER HORONLARI VE HEMŞİN'İ GÖSTERİYOR OLACAĞIZ. DANS ETMEYİ, DAHA GÜZEL OYNAMAYI, DEĞİŞİK OYUNLARLA VÜCUT GELİŞİMİNİZİ;

– HAZ VE KEYİF DUYARAK,

– EĞLENEREK NEŞE İÇİNDE,

– SPOR TADINDA VE ÖZELLİĞİNDE,

– RUHEN VE BEDENEN RAHATLAYARAK,

– HORONA HAKİMİYET SAĞLAYARAK TAMAMLAYABİLECEKSİNİZ.

Çalışmalar daha çabuk gelişmeniz ve eğlenmeniz için şöyle uygulanacak :

Bir kurda 4 ders yapılacak ..

1.Ders 60 Dakika: Horon’un temel adımları ve değerleri / 30 Dakika: Sürmene Sallaması
2.Ders 60 Dakika: Horon’un temel adımları ve değerleri / 30 Dakika: Hemşin / Rize
3.Ders 60 Dakika: Horon’un temel adımları ve değerleri / 30 Dakika: Diğer Horonlar
4.Ders 60 Dakika: Horon’un temel adımları ve değerleri / 30 Dakika: Diğer Horonlar

Bayanların çok olduğu sınıflarda daha önce yapmadığımız bir çalışmayı gerçekleştiriyoruz:  Çok özel ve güzel Maçka Kadın Horonu çalışmalarını ders aralarında veya kahvaltılı pratik saatlerinde öğreneceksiniz.

'Maçka Erkek Koreografisi' ile de yine bir ilki, sadece otantik değerlerle hayata geçiriyoruz: Çok ciddi bir çalışma gerektiren Maçka Tavrı için öncelikle figürler öğretilmekte, horonu tam anlamıyla öğrendiğinizde de Koreografi uygulanmaktadır

DÜZ HORON (ÜÇ AYAK) TEMEL DEĞERLERİ 2 KURDA BİTİRİLMEKTEDİR. 3. KURDAN İTİBAREN AKÇAABAT VE HOZANGEL GÖSTERİ DÜZENİ ÇALIŞMALARINA GEÇİLMEKTEDİR.

Horon öğrenmenin ve  oynamanın, eğlencenin sonu yok..

Eğitmen : Aclan Sezer Genç

Daha detaylı bilgi almak yada sorularınız için iletişim numaramız:  0532 321 17 18 En az 8 kişi olduğunda sınıflar açılmaktadır.  Ön kayıt için, örneğin, ”Adınızı ve Soyadınızı ve Kadıköy / Horon / Pazartesi 1 Kişi veya Topkapı Kemençe 2 kişi” şeklinde yazarak 0532 321 17 18 nolu telefona kısa mesaj atınız.  Sınıflar 8 kişi olduğunda başlayacaktır ve size kurs hakkında mutlaka bilgi verilecektir. Gelemeyecek olursanız lütfen haber verin. Grupları oluşturmak açısından bize haber vermeniz çok önemlidir. Ayrıca, her zaman özel kurs da alabilirsiniz.

 

KADIKÖY HORON KURSU {Tıklayın}

TOPKAPI HORON KURSU  {Tıklayın}

 

Kurs Fiyatları :

Eğitmenler :

Sıkça sorulan Sorular ;

Salonlarımız :

Kurs Kayıt Formu :

İletişim :

Adres ve Yol tarifi :


Bookmark and Share