Horon Atölyesi

Bütün videolar bir yerde, bizi yakından tanıyın (tıklayın) Horon Evin den Horon Eğitimi alarak,  HEMŞİN – MAÇKA KADIN – MAÇKA – SÜRMENE SALLAMASI VE DİĞER YAKANIN HORONLARINI ÖĞRENME ŞANSINI YAKALAYABİLİRSİNİZ. TEMEL EĞİTİMDEN HEMEN SONRA -AKÇAABAT VE HOZANGEL GÖSTERİ DÜZENİNE GEÇİLMEKTEDİR…. Yanlış eğitim alarak gittikleri yerlerde Horonu layıkıyla oynayamayan kişi durumuna düşmeyin. […]

Bütün videolar bir yerde, bizi yakından tanıyın (tıklayın)

Horon Evin den Horon Eğitimi alarak,  HEMŞİN – MAÇKA KADIN – MAÇKA – SÜRMENE SALLAMASI VE DİĞER YAKANIN HORONLARINI ÖĞRENME ŞANSINI YAKALAYABİLİRSİNİZ. TEMEL EĞİTİMDEN HEMEN SONRA -AKÇAABAT VE HOZANGEL GÖSTERİ DÜZENİNE GEÇİLMEKTEDİR….

Yanlış eğitim alarak gittikleri yerlerde Horonu layıkıyla oynayamayan kişi durumuna düşmeyin. Eğitimi, eğitmenleri ve kimsede olmayan sistemimizi inceleyin!. Garanti vermiyoruz, çünkü 15 dk da öğreneceğinizden eminiz. 

Neler! Öğreniyorsunuz?   { Tıklayın }

Kurs Programını inceleyin
Kadıköy Horon Atölyesi{ Tıklayın }  Topkapı Horon Atölyesi{ Tıklayın } 

1.Kur     Haftada 1.30, Ayda 6 Saat 

Temel adım-Melodiye Tam Uyum-Yenlik

Horon'un temel değerleri
2.Kur  Haftada 1.30, Ayda 6 Saat  Aşağıya Alma-Estetik Tavır-Figürler Horon'un temel değerleri
3.Kur    Haftada 1.30  Ayda 6 Saat Süsleme -Hızlı, İyi Horon'a Hakimiyet-Sıksara Ritmik Titreme,Haz düzeyi
4.Kur   Haftada 1.30, Ayda 6 Saat Akçaabat+Maçka Koreografi Çalışması Uzun Süreli Çalışma
Devamı  Kurlar arasında veya devamında Hemşin'in Rize Oyunu  Kısa süreli Çalışma
Devamı Kurlar arasında veya devamında Sürmene ve Çaykara Sallaması + Diğer Horonlar Her şey gelişiminiz için 

Yedi senedir süre gelen zamanda, bizden eğitim alanların ve Horon Evi bünyesinden ayrılmayanlarla görüşebilirsiniz. Horon Evi Derneği kurulana kadar Horon eğitimi tek düze idi. Şimdi ise özelliklerini ve güzellikleri öğrenenlerin çokluğuyla çalışmalarına devam etmektedir. Küçücük fiyat farkları nedeniyle çok çok iyi verilmeye , insan doğasına uygun tavır ve salınımlarla geleceğe aktarılmaya çalışılan Horon'u öğrenmeyi ıskalamayın.

Burası Horon Evi,  Horon bu mekanda layıkıyla öğretilir. Kaliteli ve özel hiçbir hizmet ucuza alınamaz. Fiyatı sorgular gibi, eğitimi ve sistemimizi de sorgulamalısınız. Unutulmamalı ki, özveri, disiplin, neşe ve eğlence ile verilen eğitimler için, derneklerin yaşaması şarttır. Horon Evi, Horon eğitimi; Katılımcının gittiği her yerde , her mekanda (düğünde, şenlikte) her melodiye uyarak oynayabilmesini sağlamaktadır. Klasik folklor eğitimi değildir. Bu nedenle , Horon adına:" Siz ne kadar öğrenmek, eğlenmek, oynarken haz ve keyif almak istiyorsanız, biz hep sizinleyiz…"

Aclan Sezer GENÇ' den detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. "Blog" sayfamızdan hakkımızdaki yorumlara, görsellere ulaşabilirsiniz. Komut vermeden, aşağı almadan,  omuz silkmeden Horon olmaz.   Horon;  Ne Matematik eğitimi, ne deAskeri talimdir.  Horon ; Melodi ile bire,bir bütünleşerek yaşanan üst düzey bir coşkudur. AsG  Ön kayıt formu : Tıklayın

LÜTFEN DİKKAT !!! YAZ AYLARINDA MARMARİS  HORON ÇALIŞMALARINA AYNI İSTANBULDA OLDUĞU GİBİ BAŞLAYACAĞIZ  Başma Tarihi : 10.06.2019 Salı 19.00 -20.00 

KADIKÖY HORON EĞİTİM ATÖLYESİ
Osmanağa Mah. Süleymanpaşa Sk. No:30 /4 Kadıköy Adresin açık tarifi için tıklayın

Diğer dersler : Her hafta aynı gün, aynı saatte, (Seçeneklerden birine dahil olabilirsiniz)
Lütfen!!! Bir anlaşmazlığa meydan vermemek için arayınız..

Bütün kurlar, haftada 1 gün 1,5 saat aynı saatte, ayda 4 kez  6 saat yapılmaktadır. 

Komut vermeden, aşağı almadan,  omuz silkmeden Horon olmaz.   Horon;  Ne Matematik eğitimi, ne deAskeri talimdir.  Horon ; Melodi ile bire,bir bütünleşerek yaşanan üst düzey bir coşkudur. AsG

Bütün kurlar, haftada 1 gün 1,5 saat aynı saatte, ayda 4 kez  6 saat yapılmaktadır.
Diğer dersler : Her hafta aynı gün, aynı saatte

KADIKÖY HEMŞİN HORON ATÖLYESİ
Osmanağa Mah Süleymanpaşa Sk No:30 /4 Kadıköy Adresin açık tarifi için tıklayın
Öğretilecek Horonlar..  Ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
RİZE – KAÇKAR – PAPİLAT – ÇARİŞKA – HEMŞİN – NOKTALI ANZER – HOPA HEMŞİN
PAZAR GÜNÜ : 09.30-11.00  (Lütfen adınızı yazdırın, Hemşin sınıfları biraz geç olsada kurulabiliyor)

Her hangi birini seçebilirsiniz
Bütün kurlar, haftada 1 gün 1,5 saat aynı saatte, ayda 4 kez  6 saat yapılmaktadır.

1.Kur: Otantik Çalışmamız da ; Üç ayak / Düz horon + Yenlik + Vücut ve Kol Estetiği + Al aşağı+ Hemşin-Rize ve Rize iki ayak öğretiliyor.  Herkes layıkıyla öğrenir. Düz ve daire şeklinde hem bu gün oynandığı kadar, hemde geleneksel kültürün olmazsa olmaz doğrularını da öğreniyorsunuz. Bügün her yerde oynandığı şekliyle ; (İlk iki derste öğretiliyor )  -Kollar yarım – Ayak Atarak – Sağa Sola dönerek – Sağa sola ve öne vurarak.

2.Kur: Horona ve guruba Hakimiyet + Alaşağı + Süslemeler + Sık sara  + Akçaabat

Not: Her dersin içinde 10-15 dk. Hemşin – Rize Horonu öğretilmektedir. Yeterli zaman kalırsa daha iyi gelişim için Toronsos Sallanması, Can DemirağaSürmene Sallaması da öğretilmektedir. Belirtilen seçeneklerden birine ön kayıt yaptırarak sınıfın en az 8 kişi olması beklenerek çalışmaya başlanacaktır. İster bir ay, ister 1 sene devam edebilirsiniz. Haz, keyif alarak ve eğlenerek garantili olarak öğreniyorsunuz.

Her dönem 1, 2 , 3 , 4   Gelişmiş ve Akçaabat, Hozangel, Maçka, Maçka kadın, Sürmene atlaması ve Horon Potpori kursu almış  arkadaşların, devam etmeyi istemeleri halinde bizi aramaları gerekmektedir. Sınıflar seviyelerine göre ayarlanacaktır.

KISACASI :
Hiç bilmeyenler, oynayarak gelişmek isteyenler, eğlenerek terapi kabul edenler, değerlerine sadık kalarak kültürüne sahip çıkanlar.  "Kemençe Çalışması" Atölyemiz, Kadıköy ve Topkapı da, "Yunus Emre Kurt" eğitmenliğinde notalı olarak verilmektedir. 

Çok kolay öğreneceğinize garanti veriyoruz.  Zamanı olmayan, kendi mekanında eğitim isteyen, ortama girmekten çekinenler  Özel ders ile çalışma yapabilirsiniz. 
Adres tarifine buradan  ulaşabilirsiniz.  Diğer çalışma saatlerini öğrenmek için  Web sayfamızı inceleyiniz. Facebook’a girmeden etkinliklerimizi sitemizden takip edebilirsiniz.: Etkinlikler için tıklayınız.

" Bizi içine sindirebilen, bizim içimize sindirdiğimiz" herkese kapımız açıktır. (AsG)

– Horon bir tek kelime neler ifade etmez – demiş Yazar

Hayattınızı Horon tadında , Spor, Terapi, Sosyalleşme ile yaşamaya gereksinim duyarsanız biz aradığınız yegane yeriz. Horon Evi : Evinizde eğlenerek, sıkılmadan, çekinmeden, vücut yeteneği, boyu, kilosu ne olursa olsun, çok kısa sürede öğrenerek oynamak demektir.

Derinliği, yani yenlik-aşağı alma-sıksara – olmadan, gelenekseli yansıtmadan  tek düze, aynı hareketleri yaparak oynamak haz ve keyif vermez, seyredenleri kültürün içine çekmez.  Birikimimizi, Derneğimizi, anlayışımızı, bir ve beraber olma tutkumuzu inceleyebilir misiniz? Bu eşssiz kültür hepimizindir.  

Geçmişte yörede oynandığı gibi gerçek değerlerine ve birlik bilincine uygun olarak estetik biçimde, aynı Balık tasviri gibi omuzlar ile enine, sıksara ile boyuna ritmik titreme ile oynanmalıdır. Bu estetik muhteşem dansı hayata geçirdiniz mi, ayak figürleri, süslemeleri doğal olarak kendiliğinden hayata geçecektir. Tek şart doğru ve düzgün oynamaktır.

Yanlış eğitim alarak gittikleri yerlerde Horonu layıkıyla oynayamayan kişi durumuna düşmeyin. Eğitimi, eğitmenleri ve kimsede olmayan sistemimizi inceleyin!. Garanti vermiyoruz, çünkü 15 dk da öğreneceğinizden eminiz.