yılmaz ulusoy

Söz uçar yazı kalır. O zaman yazı denize atmışım şimdi karşıma çıktı. Yaşadıklarımı bu oluşuma katkı sağlayanları unutmam, unutturmam..

Yılmaz Ulusoy hakkında : ” 31.Ocak 2011 de başlayan kurslar ,Yılmaz Bey’in , (Kemal Alemdaroğlu ve Eşi-Prof Demir Tomruk) Gibi çok değerli dostlarını ve tüm çalışanlarını tabiri caizse ,elinde kolundan tutarak Horon’un içine atıyor..

Bunca yıl kültürün içinde ,kültür ,için yapılabilecek çok büyük bir destek. Bu ben’i oldukça heyecanlandırıyor. Yılmaz Bey Mart ayında olmamıza rağmen ,Mayıs 2011 kadar tüm randevularını ,horon öğrenmeye ara vermemek,bu etkileşimi bitirmemek anlamında iptal etmiştir.”


Detek ve Karadeniz Kültürüne katkıları için

Sayın Yılmaz Ulusoy’a saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Merhaba
Sevgili Karadenizliler ve içinden Karadeniz geçenler.(Marsis)Çok yoğun işlerine rağmen, kültürünü öğrenmek için çok zaman ayırdı. Eğitim olarak 3 Ay her sabah Horon çalışması yaptık. Biz kültür için bildiğimizi aktarmaya çalışırken, kendisinden düşünsel anlamda çok değerli bilgiler aldık.Kültür milli davadır diyerek, kendisiyle çalışan tüm çalışanlarını Horon öğrenmeleri için zorunlu tuttu. Flippin’li, Taiwan’lı görevliler dahi üç ayak horonu öğrendiler..

Yenlik ve al aşağı dahi yapar duruma geldiler. Kültür aktarımına katkıları için değerli büyüğümüz Sayın Yılmaz ULUSOY’a saygı , sevgi ve hürmetlerimizi sunuyoruz.

Kültürümüzün gelişip bir standart oluşturarak şeklide geleceğe aktarılmasına YILMAZ ULUSOY gibi öncülük edebilecek hemşehriler gerekmektedir.

Bu kültür derya, deniz güzellikte, büyüklükte ve özelliktedir. Lütfen! sizde elinizden geleni yapınız.

Saygı, Sevgilerimizle
Aclan Sezer Genç