pratik

 

Horon Evi [ www.horonevi.com ] Eğitiminin özelliği,kursiyerlerin bireysel gelişimleri tamamlanarak ,gittikleri her yerde,her mekanda herkesle ve her melodiye uyumlu,TEPİNMEDEN HORON oynatma aşamasına getirmektedir.

Horon Evi -Aclan Sezer Genç eğitimi artık , tüm kursiyerlerin durumu göz önünde bulundurularak, horonu melodiye uyar halde öğrenmiş ve uyguluyabiliyor konumuna gelebilirlerse! Kurslar da : Akçaabaat Horon’u, Tulum ile oynanan Rize Horonu ,gittikleri her yerde oaynabilmeleri için ; Akçaabat kız , Oynarken yanlız kalalım diye Maçka Otantik Horonu (Bu güne kadar hiçbir yer de uygulanmadı),Maçka Kadın horonu öğretilecektir.

Sürmene Sallaması ve Sürmene atlaması Horonu yeterli zaman kaldığı takdirde uygulanacaktır. Gittiğiniz her yerde oynayabilmeniz için siz ne kadar oynamak istiyor , arzu ediyorsanız biz hepsini aktarmaya devam edeceğiz. ” “Karadeniz’i Eviniz de yaşayın : Horon Evi”

 

 Her ay gerçekleştirdiğimiz kahvaltılı pratiklerimizin Mayıs ayı etkinliğinde keyifli bir kahvaltıdan sonra değerli sanatçımız Yunus Emre Kurt‘un kemençesi eşliğinde Maçka Kadın, Sürmene Sallaması ve diğer oyunların çalışmalarını yapacağız.

Birlik ve beraberlik içinde kültürü yaşamak için siz de bize katılın!

Tarih: 18.05.2013 Cumartesi 09:00

Yer: Horon Evi Derneği / Kadıköy

Not: Kahvaltı + Sanatçı + Pratik + Derneğe Katkı = 20 TL

 

 


Bookmark and Share