7/24 Horon Haber : (Dün fotoğraf çekmedim Erdoğan ve Orhan yoktu) Dün akşam 19.30 gibi saat 21.00 de Erkek Akçaabat sınıfı açtık. Onlarda farklı sınıflardan gelerek devam etmek istediler. İkinci dönemi zar, zor bekleyenler vardı içlerinde..

Gerçekten bu konuya ilgileri istekleri üst düzeydi. Onların istekleri beni “Aclan’s Team” (İngilizce olunca değer buluyor!) dedim onlara.

Dün akşam zorlanacaklarını beklerken gerçekten son derece iyi oynadılar. Gerçekten şaşırdım. Daha önce Ali ile aynı sınıfı paylaşanlar bilir, ince espirii ,kendinle barışık üst düzey yetenek biraz şaşırsa da iyi oynuyor.. Bu çok özel ve güzel gelişmeydi. Yunus’un yokluğunda gerçekten çok zorlanacaklarını ummuştum.

Bir sene eğlenerek düz horonu kuralları ve olmazsa olmazlarıyla öğrenmiştik.. Akçaabat’a hiç gerek yoktu, nereden çıktı :))) demiştim demesine fakat kültüre, horon evine ve dostluğa yaklaşma şekilleri birlikte yok almamız gerektiğini inandırmıştı bana.

Bu kadar özel mühendisleri bir araya getirip horon ile bir ekip oluşturacağımı kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. İşlerinde , mesleklerin de çok başarılı olmuş, köşeli/net sayılarla öğrenmeyi ve yaşamayı benimsemiş İnş.Müh. Adnan Kölemenoğlu (kendisi zaten iyi oynuyordu) Kendisini Kel Ali olarak adlandıran, Mühendis çizer ben sahada uygularım yarı mühendisim diyen Ali Ordu, Mak. Müh Coşkun Kalaycı Mak.Fab.Sa., Arçelik’in değeli Mühendisleri Güngör ve Haşim, Makina Müh Halit Hakan Güleray Mak.Fab.Sah. bu hafta gelemeyen Sürmeneli Mak. Müh Orhan Erdol , yine bu hafta gelemeyen Bil. Müh. Erdoğan Terzi, Yolda kalmasınlar diye Bostancı da Renault Bayi ve servisi Demirkolların sahibi Ümit Demrikol ve bu kadar hesap kitapla uğraşan teknik insanlara hesaplarını karıştırmasınlar diye Mali Müşavir ufuk Aslan’ı ekledik.. Barış ile bende gönülden destek verdik.. Çok iyi olacaklarından asla şüphe yok.. Kültür ona sahip çıkanlarla geleceğe aktarılır.

Öz kültürün değerleriyle anlayış ve uygulayışıyla horon evi bulunmaz bir değerdir. O değer içinde var olan şahsiyetlerin ilgi sahiplenmesyle bire bir alakalıdır. Kültürü ve dostluğu paylaşan ve aktaran siz dostlarımızı saygı, sevgi hürmetle selamlıyoruz.

19.09.15
AsG