Var olanı verme, birikimi aktarabilmek……

Var olanı verme, birikimi aktarabilmek……

Merhaba

Olanı verme, birikimi aktarma, saflıkla ve içtenlikle düşünceyi paylaşma özelliği oluşmuş bizlerde. Örtülü olmayan, politik olamayan bir davranış biçimi doğuştan veya sonradan var olmuş karekter yapımızda. Doğruluk adına kanıtlı davranma isteğimizde değer bulamamış hayatta. “Sana göre, bana göre” doğru, dustüru geçerliyse, bizim gibilerin doğruluk ve erdem adına yaptıkları yanlış o zaman.Yedi milyar insan yaşıyorsa gezegenizmizde ve herkesin doğrusu farklıysa! Ne kadar çok doğru varmış meğer. Bu kadar doğru ancak menfaatleri gereği hayatta değer bulur. Hayat çıkar üzerine kurulmuşsa, dürüstlükneresinde kalıyor yaşamın.

Çevreye, eşe, dosta, menfaatime göre davranabilicek yetiyi nasıl? elde edebileceğiz.Yaradana sığınmak zamanı heralde. Acaba!.Verebilecekleriniz, aktarabilecekleriniz bittiğinde eskilerin anlamlı ve güzel şarkısı “Goodby Mama’yı mı? “ söyletecek hayat bize.

Heybeli nefis bir ada. Hssk , Ada da çok güzel bir konumda. Deniz, havuz, güneş, ah eden martılar ve İstanbul da olmak. Hemde tek başına. Pırıl, pırıl deniz, tek başına da olunca , HoronEvi oluşumuna neden olan yedi seneyi, yaşanan, yaşanamayan dostlukları, kırgınlıklar, film şeridi gibi geçti gözümün önünden. Her ikisi içinden bazılarını, keşke olmasaydı der gibiyim. Yine bir şarkı ile vurgulamak gerekirse “Ben bunları unutmak için yapmadım.” Örtülü veya politik davranma yeteneği vermemiş yaradan. Örtülü davranışı, dostluğu anlayabilme iç güdüsü hakim benliğimde.
Horonevi olarak, güzide bir topluluğumuz var. Şeffaflık ve açıklık anlayışımız gereği, duygu ve düşünceyi anlatmak / aktarmak yanlış gibi dursa da, HoronEvi anlayışını, bu şekilde davranarak, birlikte meydana getirdiğimiz için, duygu ve düşüncede de hep açık olacağız. Sonumuz, bitişimiz bundan olacak olsa da..
Saygı Sevgilerimle
AsG
Heybeliada 03/08/2012

Yorum Yaz