HoronEvi nde farklı düşünceler olsa da , farklı uygulama olabilir mi?

12 Ekim 2011, 14:08

(Şeffaflık anlayışı gereği yazıya dökülmüştür)

 

Arkadaşlar birlik beraberlik dostluk adına kültür ortak paydasında birleştik . İnsani ve ahlaki değerleri taşıyarak, gönül rahatlığıyla birlikte kültürü/kültürümüzü geleceğe değerleriyle (değerler : geleneksel ,ahlaki, insani ) aktarmaya aracılık ediyoruz.

 

Bu çatı altında, bu güne kadar sizler ve kültür için yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Büyüyen bir yapı içinde farklı düşüncelerle gelen anlaşmazlıklar olabilir. Bunları büyütmeden tarafıma iletmenizi rica ediyorum.

 

Herkese ayni derece de eşit uzaklıktayız. Yanlışla ,eksikle aşla işimiz olmadı,olamaz,olmayacak. Yanlış olan da ısrarla devam eden bende olsam gitmeye razıyım.

 

Taraf, grup farklı düşünce anlayışı HoronEvi içinde sizin adınıza doğru değildir. Grup veya taraftarlık anlayışı kabul edilemez. Grup HoronEvi’dir. Kültür adına maddi manevi fedakarlıklar yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. Prematüre bir çocuk doğdu (HoronEvi) hep beraber büyüttük aslan gibi bir çocuk oldu. Ve günlere gelindi. Bu çocuğa sevgi ile bakmak kültür ve dostluk adına herkesin görevi olamlıdır.

 

Olumsuz yapılanmaları hissetiğim anda ,hevesim, isteğim törpüleniyor. Öyle olunca güzellikler ve projeler erteleniyor. Bizler ilelebet olmayacağımıza göre, nasılki üç ayağı ,yerlere doğru basalım diye uzun süre çalışıyorsak , HoronEvi ni de sağlam bir temel üzerine oturtup ,sağlam kalmasını sağlamak zorundayız.

 

Dedikodu yu, çekişmeyi ,nefret ve kıskançlığı kabül etmemeliyiz. Keyfi , hazzı ,kültürü yaşamaya talip olduk. Sadece ve sadece buna odaklanmalıyız. Bu bizi daha da istekli hale getirecektir. Yazdıklarımı anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.

 

Farklı anlayış ve farklı uygulama istekleri olanları saygı ile karşılar ve dinleriz. Bünyemizle bağdaşırsa bir saniye durmaz uygularız. Aksi takdirde ya onlar bizi terk etmeli veya bizler onlardan ayrılmalıyız.

 

Sorusu ? Sorunu, Düşüncesi ? Önerisi olan Lütfen! bizlere iletsin.

 

Kültürümüzü seveni seviyor.
Kültürümüzü çok seveni, çok seviyor.
Kültürümüz adına yaptıklarına baktıklarımıza , boynumuzu kıldan ince kabul ediyoruz.
Onlar bizleri/kültürü gelecekte dostluk, sevgi, saygı ve erdemle taşıyacak olanlardır.

 

Yüreklerindekilerini , duygularını sanal ortamda yazıya döküp aktaranlar unutmamalılarki ,kültürü ; gelecege aktarma da çok büyük bir iş yapıyorlar.

 

Kültürümüz adına onları da , sevgi saygı ile selamlıyoruz. Methiyeli yazılar kişilere hitaben değildir. Kültüre sevgi ve saygı ile bakanların, bu güzellikleri duyurup Horon halkasına yeni insanları katabilmesi amaçlıdır. Daha doğrusu HoronEvi olarak bizler öyle görüyor ve bakıyoruz.

Saygı/Sevgilerimle

AsG

Yorum Yaz