Horon Gecelerimiz Hk. düşüncelerimiz.

13 Ekim 2011, 06:30

Horon Gecelerine katılmak zorunluğu olmamasına rağmen, sizlerin isteği ile gelişmenize katkı sağlamak , kültürün içinde var olmaya devam etmek , el,ele tutan insanların dostluk içinde çoğalmasına olanak sağlamaktadır.

 

Normalde benim o gün ve saatleri dinlenmeye ayırmam gerekir. Sizler adına eğlenceleri yapmaya devam ediyoruz.

 

Horon’u her herde, istediğnizle oynamak için eğitildiniz. Horon’ u haz duyarak ancak değerlerine bağlı kalarak Horon Evi gecelerinde oynayabilirsiniz.

 

Diğer Horon günlerinde gördüğünüz gibi , tanıdık tanımadık tüm horon severleri disipline edebilme şansına sahip değiliz.

 

Geceleri özel ve güzel kılan Horon Kültürü ve onu çok seven ve değerlerine başlı kalarak uygulamaya özen gösterenlerdir.

 

Eksiklikeler , bir kaç geceye katılamama çok normal ve doğaldır. Ancak devamlılık arz etmesi haline Grup bilincimizden ayrılmamıza neden olabilir.

 

Maddi ,manevi birlikte yaptığımız fedaklıkların kaybolmasına neden olabilir.? Buna izin verebilirmiyiz? / Vermelimiyiz.?

 

Gecelerinizi 5-10 kişi bir araya gelerek de yapabilrisiniz. Ama unutmayın ki , az olduğunuz için oynarken sizleri yanlız başınıza bırakmazlar. Doğal olarak ,herkes çıkıp oynar. Sizlerde onlar gibi oynamak zorunda kalırsınız.

 

Bu durum sizlere haz verir mi ? Al,aşağı yapmadan, omuz silkmeden oynamak bu saatten sonra ne ifade eder.

 

Aynı değrleri yaparak uygulayarak horon oynamak sizleri motive eder. Motivasyon daha iyi oynayabilme dürtüsünü hayata geçirir.

 

Ocak-Şubat-Mart – Nisan ayların da 90-100 kişi ile gerçekleştirdiğimiz gecelerimiz oldu. Gelemezseniz bile internet oyuncağımızdan ,gelmeyeceğinizi iletiniz.

 

Sanatçıları , mekanı ona göre ayarlarız. Bu konuyla veya diğer konularla ilgili görüşlerinizi lütfen! esirgemeyin. Yorumlar neleri yapıp ,yapamayacğımıza olanak sağlar.

 

Gurubun oluşumunu ,gelişimini genele, sizlerin de yönetimine yaymak zorundayız. Bir veya birkaç kişinin insiyatifinden çok, ortak akıl ile hareket edebilmeliyiz.

 

Geceyi bahane ederek yazmayı geciktirdiğim düşünceleri iletmek istedim.

 

Düşünceler anlatıldığı kadar açık nettir. (Tepsi altında dünya!? , Soba atında , pala ,enişte sana söylüyorum, komşun sen duy durumları değildir.)

Sevgi,Saygılarımla

Yorum Yaz