Değerli Kültür Dostları sizler; hayatınızın daha eğlenceli ve hoş geçebilmesi için kurs aldınız. Bazılarınız çok doğal olarak kurs alıp gittiler. Bazılarımızsa, beraber oluşturduğumuz bu yapıyı beğenip, sevip içinde kaldınız.

 

Bizler ; Karadeniz kültürü birikimimiz nedeniyle eğlenebilirliğinizi arttırmak, dost ve içten ortamda bir arada olmak için elden geldiğince emek vermeye çalışıyoruz. Birliktelik , bir arada olmak sadece ve sadece dans edebilir olmakla alakalı değildir. Halk oyunları camiasının, hangi olumsuz ve sevimsiz ortamlarda çalışmak zorunda olduklarını,bu işle ilgilenenlere sorarak öğrenebilirsiniz.

 

Herşeyin şeffaf ve güvenilir olması için yazılarımızı, düşüncelerimizi çok açık bir şekilde ortaya döktük, dökmeye devam edeceğiz. Teknik değer olarak basit olan Horon’un varlığı yaşantımıza tadlar ve anlamlar yükledi. Hepimizin ortak birlikteliği HORON’dur. Bunun tadını çıkarmaya devam etmeliyiz.

 

Geçmişten günümüze Halk Oyunları okullar , gençlik spor dernekleri ve köy dernekleri tarafından verilirken, Horon kursları her yaştan , her isteyene ilk defa HoronEvi tarafından verilerek , sizlerinde içinde bulunduğu bu yapı oluştu. Bizler olsak da, olmasak da bu yapıyı korumak, kollamak için çaba sarf etmeliyiz.

 

Bu nedenle ; HoronEvi ile ilgili, görüş,düşünce,eleştirilerinizi çekinmeden bize iletebilirsiniz. Yapının korunması yolunda zaman içinde atılan adımların ne kadar gerekli olduğu şimdilerde daha iyi anlaşılmaktadır. Gittiğiniz yerlerde haz duyarak oynayabilmek, Horon dansını öğrenip uygulayabilir yerler bulmak ve bir arada olmak zorunluluğu vardır.

 

Gönlünüzden geçenleri iletiniz. Eğer varsa! ; Bire,bir veya özel olarak HoronEvi hakkında size iletilenlere inanmadan önce bizlere de sormayı ihmal etmemelisiniz. Gerçekler asla kaybolmazlar. Er veya geç ortaya çıkarlar. Bizler; her birinize aynı ve eşit uzaklıkta, kültür adına, sevgi ve saygı çerçevsinde iç ,içeyiz. Sevgi ve Saygılarımı gönderiyorum.

 

Horon Evi adına ; Aclan Sezer Genç

Yorum Yaz