1978422_10152290546214120_1841188579_o (1)Fikret Yelkenci
Sevgili Hocam…
Horonevi ailesine katılmadan önce kendi ” iç hesaplaşma notlarımda ” yazdığım bir cümleyi bugün notlarımı gözden geçirirken karşıma çıkan bir cümleyi müsade ederseniz sizlerle paylaşmak istıyorum..
Cümlem aynen şöyle idi…”Başarılı nitelikli çalışkan ve eğlenmeyi seven insanlarla dolu bir hayat yaşamak istiyorum “Horonevi içinde geçirdiğim 1 yıldan fazla süre içinde aradığımı fazlası ile bulduğumu farkettim.
Başta siz olmak üzere tüm horonevi ailesine ve katkı yapan herkese binlerce kere teşekkür etsem az olur..
Aradığımı bulmama vesile olan horonevi Ailesi’ne sonsuz teşekkürlerimle….
Beni İyiki aranıza kabul etmişsiniz…
Horonevinin bugünlere gelmesine vesile olan Siz ve Horoevi severlerinin önünde sevgiyle ve saygıyla eğiliyorum..
 • Aclan Sezer Genç Sevgili Fikret ; Öncelikle saygı da , sevgide bizden sizlere daha çok olsun. Bende paylaşayım. Belki bir yere not almadım ama, aklımda görüp net olarak göz hizama yazdığı her şey ama her şey gerçekleşti. Böyle durumlarda niyetin saf ve temiz olması gerekiyor. Düşünce içten ve hırs ve diğer olumsuz etkenler bezenmemişse er veya geç gerçek oluyor.
 •  Aclan Sezer Genç Hayal ederek resmi net olarak gördüklerim : 1)- Geçmişte belki bilerek belki bilmeyerek biz oynarken yapılan methiye anlamındaki sözleri ben ve kardeşlerim nedense hiç olumlu alamadık. İçimize uhte oldu. Küçümsenerek izlenilen bu horonu gelecekte çok değerli insanlarla bir arada oynamayı hayal ettim. Bu iyi insanlardan biride sensin. Sadece iyi insan olmak Horon Evi’nin gelişmesine ve yaşamasına olanak sağlamaz. Sen aklınla değil yüreğinle (senin sözün) geldin ve hiç durmadan fikir ürettin. Her yapının bu anlamda senin gibi değerlere gereksinimi vardır.
 • Aclan Sezer Genç Aklınla gelenler şu anda yoklar veya hala akıl ile horon oynamayı sürdürmek istiyorlar. Bu mümkün değil. Horon trans halidir uçar gidersin, hesabın kitabın yoksa!
 • Aclan Sezer Genç Devam…. !ki kursiyer ile haftada üç gün yaklaşık 15 saat ücretsiz çalışarak başladığımız kursları yaparak sanırım 10.000 kişiye horon öğrettik. Ha de 8000 olsun bu devasa bir rakamdır. Her yaş ve meslekten yeteneği olan veya olmayan gönlü ile de olsa, aklı ile de olsa Horon Evi ne gelen dostlara Horon öğrettik. Artık Horonu güzel oynayan ele ele tutuştuğun da aklından olumsuz düşünceler geçirmeyeceğin dostlara sahip olduk.. Bu bir hazinedir. Hazineyi meydana getiren değerlerdir.
 •  Aclan Sezer Genç Hayal ederek resmi net olarak gördüklerim : 2)- Anadolu Ateşine Maçka tavrını öğretebilmeyi hayal etmiştim. Maçka tavrını için 8 ders çalıştık.. Bazı figürlerini kullanıyorlar. İstanbul projesi daha hayata geçmedi…..
 •  Aclan Sezer Genç Hayal ederek resmi net olarak gördüklerim : 3)-Horon halkasına kattığın dostlar çok değerli olunca bünyede kalmalarını sağlamak için onları ders alıp giden insanlar yapmamak için , aklı başında ve değerli insanların tercihlerini dikkate alarak , kendi tecrübelerimizle harmanlayarak bir mekan açtık.. (Hayal tuttu ama iplet p… elindeydi) parayı kaybedip bıraktık…
 •  Aclan Sezer Genç Hayal ederek resmi net olarak gördüklerim : 4)- Bıkmadan usanmadan gidip geldiğim, dostluklarından ve oyunlarından büyük keyif alıp haz duyduğum Yunanistan da ki oyunları sizlerin de öğrenmesini istedim. Ben oynuyordum… Hayal ettim, oradan bir dansçı getirip sizleri bizlere öğretmesini hayal ettim. Oynarken bize yardım eden ben tüm benle gelen arkadaşlarımıza iyi oynayabilmemiz için yarım eden muhteşem dansçıyı ( Pelagia Avramidou) İstanbula Onur ile davet ettik. Ve, geldi.. Benim oynadığım ama püf noktalarını bilmediğim yerleri Horon Evin de bize gösterdi. Şimdide ben sizlere öğretiyorum… Bu benim sizler adına hayal eetiğim bir şeydi…
 •  Aclan Sezer Genç Haz ve keyifle oynuyoruz… Sevgili Fikret tüm bunlar saf ve içten isteklerin gerçekleşmesidir. Sanırım senin de öyle oldu… Başarılı her şey için istikrar gerekir.. Bizim istikrarım sizlersiniz. Sen bizi bulduysan, bizde ; bizler gibi yürğini elinde gezdiren birini daha bulmuşuz.
 •  Aclan Sezer Genç Hayal ederek resmi net olarak gördüklerim : 5)- Bu daha gerçekleşmedi. Teklif aldık  Manevi değeri olabilecek, aktarıma ve geleceğe taşımaya öncülük edebilecek bir şey Gerçekleşince öğreneceksiniz.
 •  Pelagia Avramidou Mr Aclan Sezer Genç I am thankful to you! It was and it’s my pleasure to have Horon with people from Horon Evi..Thank you very much for everything !For me you are one of the best dancers! It’s a big honor for me having horon with you!My help will be al…Daha Fazlasını Gör
 • Horon Evi Her şey için çok teşekkürler…”For me you are one of the best dancers!” Also thank you very much.
 • Pelagia Avramidou It’s a big honor for me your thought thank you very much!!!ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ!!!

Yorum Yaz