Arkadaş ilişkilerinde ortada bilinen, söylenen hiç bir şey yokken bile, arkadaşınla ilişki düzeyini tek taraflı düşünerek menfi belirleyebilen kişiler, iktidarların halk ile olan ilişkilerindeki yanlışlık, eksiklik, haksızlıkları yerme, eleştirme ve karşı durma hakkına sahip olabilirler mi?

Siz ; bir veya bir kaç kişi ile olan ilişkilerinizde tek taraflı düşünebilir iken, iktidarların ülke yönetirken çok yönlü düşünme uygulama yapmasını istemeye hakkınız olabilir mi?  Önce kendinizden başlamalısınız? 

Biz böyle düşünüyoruz ;  O kadar çok insan tanımışım ve terk etmemiş dostlar (terk etmemiş sevdam beni) bizi. 700 kişiye tek , tek baktım. Ne güzel günler geçirmişiz. Şimdi bazıları burada olsalar bile yoklar.  Ama gitmiyorlar, bir şey tutuyor onları. Birine veya bana kızmışlar yazmıyorlar.. Fakat hep buradalar.. Oysa! Para, pul istemiyoruz.  Sadece kültürün içinde olduklarını hissedelim, fazla kişinin bana veya horonevine bir getirisi yok.. Sadece birlikteliklerine kültür adına talibiz.  Amaç : 5000 kişiyle tek halka da horon oynamak.. Çabamız bu yönde… Bana veya bir başkasına kızmış, alınmış olabilirsiniz. Horon sizlere bir şey yapmadıysa!, size yaşattıkları güzellikler için burada var olmalısınız.. 🙂 Bu listelere bu güne kadar bu şekilde bakmamıştım. Artık bu isim listesini saklayacağım. :)) Kimlerin , Karadeniz kültürüne veya eğlenceye ne kadar katkıda bulunduğunu bilmek durumundayız.

12.03.2014 AsG

 

 

 

Yorum Yaz