Horona devam kararı aldılar { 08.01.2014

Horon Evi Derneği Bilgi : 08/01/2014

Kadıköy Pazartesi 19.30 grubu “GEÇEN SENEDEN DERS ALMIŞLAR MEMNUN KALMIŞLAR Kİ  BU SENE BAŞINDA”  yani Eylül Ayında 17 kişi olarak  çalışmalara başlamışlardı. Sonra 8 kişi kaldılar… Cuma 19.30 gurubu da aynı şekilde geçen seneden memnun ayrılanlardan… Bu sene 2 ay çalıştılar. Sonra bazıları ayrıldı.

P.tesi ve Cuma grubunda kalanları birleştirmiştik. Belli süre birlikte devam ettiler. Memnuniyetleri devam ettiği için onları Perşembe grubuyla da birleştirdik. Şimdi canlı kemençe ile Akçaabat çalışıyorlar.  Değerli dostlar bu işin özü eğlence.. Sonra folklorik değerler gelir.  Siz eğlenmeyi kafanıza koymuşsanız ,istiyorsanız ve istikrarlı disiplinli çalışmayı göze almışsanız biz sizi Horon oynarken daha keyif alacağınız, seyredenlerinde hoşlanacağı estetik oynama konumuna getirebiliriz. Yeter ki isteyin…..Burası Horon Evi ; Burada horon layıkıyla ve değerleriyle öğretildiği gibi, horon halkasında bir çok yeni ve değerli dostla BİR olursunuz…

Kadıköy Pazartesi grubu düz horon öğrenmek için 21.10. 2013 saat 21.00 de horon halkasına dahil olmuşlardı. Yaş ortalaması yüksek olan bu grup bir ay öğrenip gidecekti. Üç ayak, sıksara,yenlik ve aşağıya almayı [ Horonun olmazsa,olmaz değerleri) öğrenince 3 kuru da bitirdiler.

Dün akşam son dersleri vardı, İsmail Bey : ” Çalışmalara yeter diyeceğimiz bir anda öyle keyifli oynamaya başlıyoruz ki, ister istemez bırakamıyoruz ” dedi.Oynarken haz ve keyif alma düzeyine yeni geldiler, eğlenerek ve bir şey düşünmeden oynama sürecini yakaladılar, yaza kadar devam kararı aldılar. Hepsi aramıza çok estetik ve doğru horon oynayan kişiler olarak geleceklerdir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın… 07/01/2014 Burası Horon Evi Horon : Horon Evin de değerlerine bağlı kalarak layıkıyla eğlenerek öğretilir.

Aclan Sezer Genç-Tolga Genç-Baha Demirci-Yunus Emre Kurt-Onur Eryılmaz-Melisa Pelit-Berat Sadık Genç-Barış Şahin { Horon Evi – Derneği }

 

Yorum Yaz