Ne zormuş…

Ne zormuş..

Ne zor bir tutkum var. Hiç bir zaman, hiç bir şekilde Horon oynarken akıl süzgecini hiç kullanmadım. Horon da öyledir ya! olduğu gibi yalın, sade, basit ama ta! içten hissederek, yaşayarak bir olursunuz, kayde (melodi) ve grupla..

Oysa! ne zordur horon oynamadan herkesin gönlünü yapmak, ne zormuş birlik adına bir şeyler yaparken yıpranmak, ne kadar zormuş yanlışların değer bulduğunugörmek.

Oturdukları yerden ülkeyi kurtarmaya kalkarken, erdem adına veya genelin kabul ettiği ve ortak akıl olarak algılanan doğruları yapamayanları görerek düşünmek ne zormuş.

Beğeni-istek-arzu bana göre, ona göre davranışları , güya yaşadıkları , mutlu oldukları yer adına yaptıklarını söyleyenleri görmek ne zormuş.

Yazmamak iyidir diyorlar. Yazmayalım da her kese tek,tek nasıl anlatacağız. “Anlatma o zaman” diyenler oluyor, ben anlatmazsam, sen anlatmazsan nasıl güzelleşecek sevdiğimiz her şey…

Zor zanaat benim kii…

Hayatı eğlence tadında , ritme bağlayıp güzellikler katsanız da , zamanla aynalar devleşiyor, yapılanlar olağan , bu gerçekleştiren , yapanlarda bazı kişilerin maalesef kendileri oluyorlar. Bunları yapanlar kendileri oldu mu? alttan, alttan çaktırmadan yönetmek için nabız yoklayıp harekete geçiyorlar.

Sizde onlara bakıyorsunuz, yapılacak onca güzel şey varken uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. İhtiras sahipleri ; yılların birikimi, dürüstlüğü, içtenliği ile elde edilen dostlukları zedeleyecek duruma bile getirebiliyorlar

Beğenseniz de , beğenmeseniz de sevip , nefret etseniz de, genele yayılsa da, her şeyimle ortada olsam da yazmaya devam edeceğim. Bu güne kadar gönlümün sesini dinleyerek yaptım.. Bundan sonrada öyle yapacağım. Bu gönlümün sesidir.

Aydınlatmak için yine yazacağım  Yazmak zorundayım. Horon benim en büyük tutkum…. Bizdeki birikimi doğrularıyla aktarmak boynumuzun borcu…

Lütfen! yazıp çizmeyin..Konuşmak isterseniz sabaha kadar konuşabilirim.

Nereden mi? çıktı bu yazı :))
“Esti Nesi-mi nev bahar”
Öylesine ..deyin, çok gereksizdi deyin. Şöyle olsaydı daha iyi olurdu deyin.Tam sırası mıydı! deyin, Yanlışların, yanlış davranışların ortak arkadaşlıklarda bile değer bulduğu ortamda, benim yazmamın ne önemi olur ki  deyin, deyin.. Bir de türkü söyleyin.. :)))

Aclan Sezer Genç

05.11.2013