Horon Evi Anket Sonuçları

Horonevi’ni oluşturan dostlar ve Horon’a sevdalı gönüller…

Sizden gelen sevgi ve saygıya her zaman olduğu gibi daha çok layık olmak için, daha çok çalışmaya devam edeceğiz.

Anket değerlendirmesinin %100 sonucu şudur: Horonevi, samimi, dost ve aile ortamında içten insanların Horon kültürünü gülen yüzleriyle paylaştıkları bir yerdir.

Eğitmenlerin yanısıra Yunus Emre Kurt ve Neşe Müniroğlu’un varlığı çok önemli bir değer olarak görüşlerinizde yer almıştır.

İsimlerini belirterek görüş bildirenlerin pozitif enerjileri bizleri çok mutlu etmiştir. Herkesi aynı oranda memnun edemeyeceğimiz tabii ki açıktır ancak Horonevi bu düşünceyi yıkmıştır, bu sevindirici bir gelişmedir: Memnuniyet %100 oranındadır.

Horon kültürünü meydana getiren doğru değerleri eksik veya bildiğimiz kadarıyla aktarmadaki şeffaflığımız ve özverimiz sürecektir. Bu müstesna yapıya katabileceklerimizi de yine hep beraber konuşup hayata geçireceğiz.

Sizler; Horonevi’ni %60 oranında internetten, %40 oranında ise arkadaş tavsiyesiyle bulmuşsunuz.

Etkinlikler ve pratikler sizlerin Horonevin de daha çok kalmanızı sağlamış.

Horonevi, Karadenizli olmayanlara bile Horon kültürünün ne kadar derin olabileceğini hissettirmiş…

Alışkanlık yapmış, yaşam biçiminiz olmuş. Yani, yörede yaşayan saf ve temiz köylüler gibi olmanızı, oynamanızı sağlamış. İçtenliği, dostluğu bir arada bir şeyler paylaşmayı ve ritmi getirmiş hayatınıza… Terapi kabul etmiş bazılarınız Horon’u, ki, öyledir de…

Kaybolan insani değerleri bulduğunuzu, yeni ve önemli dostlar edindiğinizi belirtmişsiniz görüşlerinizde…

Sizleri bir arada tutan bu değerleri oluşturan Horonevi’ne sevgilerinizi sunmuşsunuz. Daha iyisini nasıl yapabiliriz’i yine sizler geliştireceksiniz.

“Horon’u gerçek tadında, özünde, kimliğinde öğrenmek ; ve ne siyaset ne de sporun konuşulduğu tek ortam olduğu için ”

“Horon Oynadıkça direniş gücüm arttı. Güzel bir Türkiye için HORONA Devam demişsiniz.

“Horon ve diğer etnik dansların gerçek anlamda devamı için Horon Evi’nde yaşlanmak :))) istiyorum”

“Çıkar ilişkisinin olmadığı çok samimi bir ortam ”

“Kültürü çok doğru biçimde yansıtması”

“ Kültürü çok doğru biçimde yansıtması, ortamın çok sıcak ve destekleyici olması, kendini sürekli yenilemesi, çok fazla etkinlik olması ve onlara yetişememek”

“Grup ve birlik ruhu”

%2 oranında dostumuz, aalonlara klima takılırsa yazın da çalışılabilir önerisini getirmişlerdir.

– Dokuz ay çalışıyoruz. İki ay dinlenmek zorundayız.

– Kendi durumlarına göre pencereyi dahi kimilerimiz açıyor, kimilerimiz kapatmak istiyor. Klimada da aynı durumu yaşarız. Ayrıca son derece enerjisi yüksek bir oyun, aşırı terlemeyi getiriyor. Çok riskli olabilir.

-%2 oranında dostumuz ise, etkinliklerdeki masa konumlarını değerlendirmiş. Şöyle düşünmelerini istirham ediyorum: “Yemek-Masa Bahane, Horon Şahane”. Elden gelenin en iyisini uygulamak için son derece özen gösteriyoruz…

Bu yapıya gerçek anlamda üye değilseniz, üye olmanızı önemle rica ediyoruz. Dernek üyesi olarak %51 oranda kişi derneğe destek vermiştir. Bu oranı %75’lere çıkarmak durumundayız.

Anketin oluşmasında ve fikir, çalışma, yazışma aşamalarında emeği geçenlere, ankete katılıp bize yön verenlere, kültürü yaşayıp geleceğe aktarmada aracılık edenlere sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Saygı ve sevgilerimizle,

Horonevi Derneği

Bşk. Aclan Sezer Genç